Image

Vejos aeracija

Oras yra gyvybiškai svarbus.

Augalų šaknys pasisavina orą, todėl dažniausia silpno sporto aikščių augimo priežastis yra dirvos suplakimas ir oro stygius.

Aeracija reiškia dirvos aprūpinimą oru, todėl šis terminas yra iš tų, kurie sukelia daugiausia neaiškumų – iš esmės daug įvairių prietaisų (turinčių įvairius pavadinimus!) užtikrina oro patekimą į dirvą – skarifikatoriai, purentuvai, dygliuotieji volai, aeratoriai ir daug kitų.

Kalbant apie sporto aikščių priežiūrą, aeratoriumi vadinamas įrenginys, kuris vejoje padaro skyles, išimdamas arba neišimdamas dirvos gabalus

Aeravimo procesas iš esmės pagerina oro, vandens, maisto medžiagų tiekimą vejos šaknims, o tai savo ruožtu užtikrina daug stipresnį vejos augimą. Taip pat aeruojant galima pakeisti / pagerinti dirvos sudėtį, pagerinti dirvos struktūrą – purenant dirvą ir gilesniuose sluoksniuose į ją patenka oras, vystosi šaknys ir želmenys. Aeracija yra rimčiausia priemonė kovojant su vejos filcu, jei jis storesnis nei 1cm – aeruojant šis sluoksnis perduriamas, tokiu būdu užtikrinant oro ir dujų apykaitą, normalų drėgmės ir maisto medžiagų patekimą į šaknis.

Kaip vyksta aeracija?

Specialiu įrenginiu veja „subadoma“ reikiamame gylyje, jis gali siekti net iki kelių dešimčių centimetrų gylio. Naudojami tiek išduobti aeratoriaus virbalai, kurie padaro skyles, išimdami dirvos „kamščius“, tiek virbalai, kurie dirvą tiesiog subado. Įranga yra labai skirtinga, o naudojimasis ja ir jos pasirinkimas reikalauja supratimo ir žinių. Atsižvelgiant į situaciją ir naudojimo tikslą, nustatomas padaromų skylių skaičius kvadratiniame metre, virbalų diametras ir kiti faktoriai. 

Jei naudojamas aeratorius, išraunantis vejos gabalus, šią masę būtina pašalinti nuo vejos.

Aeruojama aktyvaus vejos augimo fazėje. Veja turi būti nupjauta. Aeravimą reikėtų derinti su tręšimu, skarifikavimu , smėliavimu ir kitais atnaujinimo ir priežiūros darbais. Aeruojant iš esmės padidinamas su oru sąlytį turintis dirvos paviršius, o sausu metu reikia pasirūpinti galimybe veją laistyti tiek iškart po aeracijos, tiek ir 1-2 savaites po jos.


KITI PATARIMAI

PERŽIŪRĖTI RULONINĖS VEJOS PASIŪLYMĄ

Pieteikties apmācībām

Paldies, EasyGreen pārstāvis vistuvākajā laikā ar Jums sazināsies par turpmāko sadarbību!

Neužpildyti visi laukeliai

SUSISIEKITE SU MUMIS

Uzzini vairāk par paklājzālienu, tā ieklāšanu un izmaksām

PUIKU, KAD PARAŠĖTE!

EasyGreen atstovai su Jumis susisieks per vieną darbo dieną.

Neužpildyti visi laukeliai

Saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Piesakies zāliena kopšanas padomiem un saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Piesakies zāliena kopšanas padomiem

Piesakies zāliena kopšanas padomiem un saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!Pieteikšanās veiksmīga!

Pārbaudi savu e-pastu, lai uzzinātu kā izmantot 
5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Neužpildyti visi laukeliai