Image

Vejos grėbstymas

Veja turi būti švari

Svarbu, kad iš vejos reguliariai būtų pašalinama nereikalinga organinė masė. Tai garantuotų, kad veja bus švari, į ją laisvai pateks oras, o organinė masė nesikaups želmenyse – šie dalykai labai neigiamai paveikia augalų peržiemojimą ir sukelia vadinamojo „vejos filco“ susidarymą.

Vejos filcas yra tankus velėnos viršutiniame sluoksnyje esančių organinių medžiagų sluoksnis. Jis susiformuoja iš įvairių vejos atliekų – nupjautos žolės, nuvytusių augalų, lapų ir kt.

Ši masė nespėja visiškai suirti ir pradeda kauptis dirvos paviršiuje, suformuodama oro ir vandens nepraleidžiantį sluoksnį – vejos filcą. 1cm vejos filco sugeria 10L vandens 1m2 vejos! Jei šis sluoksnis yra labai storas (>1cm), jis stipriai sutrikdo augalų šaknų aprūpinimą oru, maistinėmis medžiagomis, vandeniu, nevyksta pilnavertė dujų apykaita. Dėl to šaknų augimas sulėtėja, pablogėja ir želmenų būklė, vejos atsparumas apkrovai. Nepaisant gero drenažo ir reikiamų dirvožemio sluoksnių, palijus vejos viršutinis sluoksnis ilgai lieka šlapias, o tai sudaro puikias sąlygas veistis piktžolėms ir atsirasti ligoms.

Reguliarus ir kruopštus vejos grėbimas yra paprasčiausias būdas palaikyti tvarką ir pašalinti nereikalingą organinę masę. Naudojant plastikinius lapų grėblius elastingais „dantimis“ agresyviai, tačiau nepakenkiant vejai, „iššukuojama“ žolė ir viršutinis velėnos sluoksnis, pakeliamos organinės atliekos, tuo pačiu išpešamos ir plačialapės piktžolės. Grėbti veją reikėtų bent kartą per mėnesį – tai tikrai išeis į naudą.

Ypač svarbu veją sugrėbti anksti pavasarį ir sezono pabaigoje!

Anksti pavasarį, kai tik galima saugiai vaikščioti po atitirpusią veją, ją būtina grėbti. Taip sustabdysite pelėsio ir kitų grybelinių ligų vystymąsi, vejos želmenys atsikratys pernykštės žolės. Jei pavasaris ilgesnis, nepakenks šią procedūrą pakartoti. Dar svarbiau yra veją sugrėbti prieš žiemą, kad joje neliktų organinių atliekų, kurios trukdytų vejai peržiemoti. Sugrėbtą masę iš vejos reikėtų pašalinti.

Jei nenorite mosuoti grėbliu, rinkoje rasite „vejos valytuvų“ – tai elektriniai prietaisai, kurių veikimo mechanizmas yra nedideli vieliniai spygliai, kurie gerai „iššukuoja“ žolę, nepažeisdami viršutinio dirvos sluoksnio.

Organinę masę galima surinkti ir skarifikacijos metu, tačiau grėbimas yra daug paprastesnė ir vejai mažiau kenkianti priemonė.

 

 


KITI PATARIMAI

PERŽIŪRĖTI RULONINĖS VEJOS PASIŪLYMĄ

Pieteikties apmācībām

Paldies, EasyGreen pārstāvis vistuvākajā laikā ar Jums sazināsies par turpmāko sadarbību!

Neužpildyti visi laukeliai

SUSISIEKITE SU MUMIS

Uzzini vairāk par paklājzālienu, tā ieklāšanu un izmaksām

PUIKU, KAD PARAŠĖTE!

EasyGreen atstovai su Jumis susisieks per vieną darbo dieną.

Neužpildyti visi laukeliai

Saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Piesakies zāliena kopšanas padomiem un saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Piesakies zāliena kopšanas padomiem

Piesakies zāliena kopšanas padomiem un saņem 5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!Pieteikšanās veiksmīga!

Pārbaudi savu e-pastu, lai uzzinātu kā izmantot 
5% atlaidi paklājzāliena pirkumam!

Neužpildyti visi laukeliai